مبدل ها تجهیزاتی هستند که به منظور انتقال حرارت بین دو سیال در صنایع مختلف بکار می­روند. در مبدل­ها سیالات سرد و گرم در تماس مستقیم با یکدیگر نمی­باشند و سیالات موجود در مبدل­ها توسط دیواره­ها از یکدیگر جدا می­شوند.

شرکت فاتح صنعت کیمیا تاکنون با ساخت بیش از2200 عدد انواع مختلف مبدل و با تجربه­ای گرانبها در جهت کسب رضایتمندی مشتری تلاش نموده است.

مبدل های حرارتی پوسته لوله(Shell & Tube)، از معروف ترین و پرکاربرد ترین انواع مبدل در صنایع  و به خصوص در صنعت نفت و پتروشیمی می­باشند.

این نوع مبدل ها از تعداد زیادی لوله (Tube) حاوی سیال تشکیل شده اند که بخش خارجی آنها با سیال دیگر که از درون پوسته (Shell ) می گذرد درتماس است و فرآیند انتقال حرارت از طریق دیواره­ تیوب­ها با سیال سمت پوسته اتفاق می­افتد. مجموعه تیوب­ها در اصطلاح (Tube Bundle )  نامیده می شود.

شرکت فاتح صنعت کیمیا با تجربه­ای گسترده در زمینه­ طراحی و ساخت محدوده­ی وسیعی از مبدل­های پوسته لوله از قبیل مبدل­های تک گذر و چند گذر، مبدل­های U شکل­، مبدل های ثابت(Fixed-Tube Sheet) و شناور  ( Floating Tube Sheet)با رعایت استاندارد TEMA و همچنین تعداد زیادی مبدل حرارتی با طراحی سفارشی منطبق بر نیاز مشتری و بدون در نظر گرفتن استاندارد TEMA  همواره در جهت برآورده کردن نیاز مشتریان تلاش نموده است.

طراحیها  براساس تمامی الزامات خواسته شده در مدارک کارفرما و همچنین الزامات  و محدودیت های طراحی از قبیل در نظر گرفتن افت فشار مجاز، محاسبه انبساط در تیپ­های ثابت، حذف وایبریشن  و … پس از چندین مرحله بررسی توسط متخصین بخش­های مختلف شرکت فاتح صنعت کیمیا، جهت استفاده در صنایع گوناگون از جمله صنایع نیروگاهی، شیمیایی، پتروشیمی، پالایشگاههای نفت و گاز و سایر صنایع  آماده  ارائه می گردد.

پروژه های مرتبط