logo bag

گـروه فاتــــح در جهت ایفای نقش موثر در پروژه های صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع معدنی کشور و پوشش جامع خدمات مرتبط با پروژه های صنعتی و انتقال تکنولوژی هـای نوین، با بیش از 5600 نفر پرسنل در قالب 14 شرکت زیرمجموعه داخلی و 5 شرکت خارجی در زمینه های طراحی و مهندسی ، ساخت، تامین کالا ، اجرا، نصب و راه اندازی، بهره برداری، نگهداری و تعمیرات، خدمات لجستیک دریایی و هوایی، تولید محصولات شیمیایی ، اکتشاف ، استخراج و فرآوری کانه های فلزی فعالیت می نماید و توانسته است در سـایه الطاف ایزد منان و همچنین تلاش و کوشش شبانه‌روزی پرسنل مجرب، به یکی از گروه‌های صنعتی برتر کشور تبدیل گردد.

شرکت فـاتح صنعت کیمیا بعنوان یکی از شرکت های بزرگ و با سابقـه در زمینه طراحی و سـاخت تجهیزات ثابت بوده که با وسعت 150,000 متر مربع فضای کارگاهی وظرفیت سالانه 30,000 تن انواع تجهیزات در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت،گاز، پتروشیمی، پلنت های تولید برق، صنایع فولاد و سیمان فعالیت می نماید. این شرکت در عمده پروژه های بزرگ نفت وگاز کشور حضور فعال داشته و تأمین تجهیزات با کیفیت به همراه سرویس دهی مناسب را در سرلوحه کارخود قرار داده است و در زمینه طراحی و ساخت کلیه تجهیزات ثابت با متریال خاص از جمله ؛ مبدل های حـرارتی، کولرهای هوایی ، کندانسرها، مخازن تحت فشار، تاورها، راکتورها، کوره ها، مشعلها و … تجربیات قابل توجه ای را با موفقیت به انجام رسانیده است.

شرکت مهندسی انرشیمی با بیش از 4٠ سال تجربه مهندسی، تأمین کالا، اجراء و نـظارت عالیـه در صنـایع نفت، گاز، پتـروشیمی و پالایـشگاهی، با پشتوانه كارشناسان مجرب صنايع نفت و گـروه های مهندسين مشاور بخش خصوصی تركيبی را ارائه می دهد که مـی تواند با بينش عمـيق تری نــيازهای واقعی پروژه های عمده را بررسی نموده و خـدمات لازم ذیل را ارائه نمايد. زمینه های فعالیت شرکت مهندسی انرشیمی عبارتند از: مطالعات فنی/ اقتصادی پروژه های عمده/ مطالعات فرآيندی و بكارگيری آخرين تكنولوژی در فرآيند نفت و گـاز و پالايش /طراحی مخازن ذخيره ای و سيستم انتقال سيالات / طراحی واحـدهای انتقال سيالات /طراحی واحدهـای تصفيه، تفكيك تراکم طراحی واحـدهای تصفيه، تفكيك،‌ تراكم و انتقال گاز طبيعی / طراحـی و مهندسـی پالايشگاههای جديد و بازسازی و نوسازی پالايشگاههای موجود /صنايع پتروشيمـی و شيميايی / توليد بخار و نيـرو / تصفيه آب پتروشيمی و شيميايی/ توليـد بخار و نيرو / تصفيه آب صنعتی / حفظ محيط زيست / سیستم های ایمنی

شرکت کیمیاگران صنعت پارس با بیش از یک دهه تجربه، ارائه کننده خدمات مهندسی، ساخت و تأمین تجهیزات خاص در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی می باشد و توانایی تأمین، طراحی و ساخت کالاها و ارائه خدمات ذیل را دارا می باشد.
طراحی، ساخت و تأمین تجهیزات احتراق و سیستم های فلر/ طراحی و ساخت کوره ها و اجزاء آن / طراحی و ساخت کانوکشن کویل / تأمین قطعات خاص پـایپینگ / طراحی و ساخت ســیستم های خنک کننده نیروگاهی

شـرکت پاسکو با در اختیار داشتن هلیکوپترهـای مدرن و مجهز ، ارائه دهنده خدمات پروازی با  استاندارد بالا به صنایـع نفت و گـاز و به منظور جابجایی پرسنل از خشکی به دریا و بالعکس می باشد. شرکت پاسکو قابلیت ارائه خدمات پرواز بصورت VIP ، انجام عملیات زلـزله نگاری ، عملیـات حمل بار خارجی و حمل بیمار را نیز دارا می باشد. این شرکت با بهره مندی از برترین خلبانان و مهندسین پرواز کشـور در حوزه هلیکوپتری بیش از چهل هزار ساعت پرواز  ایمن  را  در کارنامه خویش ثبت نموده است .
هلیکوپترهای Bell 412 شرکت پاسکـو مجهز به آخرین تجهیزات  روز جهت انجام پرواز شب و روز در دریا و خشکی می باشد که بر اسـاس آخرین استـاندارد های سازمان هـواپیمایی کشوری نگهداری می شوند. شـرکت پاسـکو با اخذ گواهینامـه های Part145 , CAMO , AOC Part147 از سازمان هواپیمایی کشوری توانمندی انجام تعمیرات اساسی سیستمهای هیدرولیک،انتقال قدرت،داینامیک و بدنه هلیکوپترهای Bell 212 ، Bell 412 و BO 105  دارا می باشـد. شرکت پاسکـو با در اختیار داشتن تجهیـزات  Vibration Analyzer ، Pitot Static tester  کارگاه NDT  آماده ارائه خدمات به سـایر شرکتها می باشد .

شرکت پـارس توسعه فــاتح در صـنایع نـفت، گـاز پـتروشیمی و همچنین تولید انـواع کودهای شیمیائی فعالیت می نماید. مجتمع تولیدی شرکت پارس توسعه فاتح در سال ۱۳۹۵ در منطقه ویژه اقتصادی شیراز راه اندازی گردیده و فاز اول کارخانه در حال تولید کود شیمیایی سولفات آمونیوم گرانوله و پودری با ظرفیت تولید ۸٠ هزار تن در سـال با برند سولفامون فاتح می باشد. فاز دوم کارخـانه با ظرفیت تولید ۲۵٠ هزار تن سولفات آمونیوم در سال در حال اجرا می باشد. علاوه بر موارد فوق تـولید انـواع کـودهای کشاورزی ازته، فسفاته و پتاسه در طرح های توسعه این شرکت قرار دارد.

شرکت نیتل پارس تولید کننده دانـش بنیان انواع مولکولارسیـو و ارائـه انـواع مولکولارسیـــو و ارائـه دهنده خـــدمات مهنــدسی و آزمایشگاهی مرتبط می باشد.مجتمع تولیدی این شرکت واقع در منطقه ویژه اقتصادی شیراز با به کارگیری خطوط تولید مدرن و تمام اتوماتیک و تجهیزات آزمایشگاهـی و کنترل کیفـی روز آمد قادر بـه تولید انواع مولکولارسیـو با بهترین کیفیــت می باشـد. عـلاوه بر تولید انواع مولکولارسیو این شرکت در زمینه تـأمین سایر انواع جاذب ها و همچنیـن انـواع کـاتـالیست ها و مـواد شیمیایی نیز فعالیت می نماید.

واحد نگهداری، تعمیرات و بهره بـرداری شرکت فـاتح صنعت، به پشتوانه تجارب ارزشمند در نگهداری و تعمیـرات سکوهای های فرا ساحلی ، در اختیار داشتن کارگاه های مجهز تعمیراتی و با رعایت اصول مطابق با استانداردهای بیـن المللی ، همچنین نیروهای بین المللی و کار آزمـوده و فنی در زمینه بهره برداری ، نگهداری و تعمیرات تأسیسات پالایشگاه ، فراساحلی و سکو های تأسیسات پالایشگاه، فراساحلی و سکوهای گازی و نفتی فعالیت می نماید.

شرکت فاتح صنعت کیمیا به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه طراحی و ساخت انـواع تجهیزات ثابت صنعتی می باشد که با ایجاد ظرفیت 30,000 تن در سال در سایه گسترش زیر ساختهـای تکنولوژیکی و تجهیز بیش از 150,000 متر مربع فضای کارگاهی خود و در اختیار داشتن پیشـرفته ترین ماشین آلات فـرم دهی جوشـکاری و ساخت مـوفق گردیده است علاوه بر کسب عنـوان دانش بنیـان و ثبت بیش از 40 گـروه از تجهیزات ثابت و پکیج های فرآیندی صنعتی در فهرست بلند تأمین کنندگان مجاز وزارت نفت،پرچمدار نوآوری و خلق محصولات پیشرفته در صنعت نفت، پالایش و پتروشیمی می باشد.

شرکت فاتح انرژی کیمیا، در راستای تکمیل زنـجیره ارزش، با بهره گیری از توان متخصصین داخلی و زیر ساخت های بین المللی ایجاد شده در حوزه تجارت داخل و خارج از کشور و محصولات تولیدی فعالیت می نماید.

شرکت پـارس توسعه فــاتح، در زمینه تــأمین تجهیزات و اجـرای پروژه ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به شرح زیر فعالیت می نماید.

ارائه خدمات تأمین تجهیزات و اجرای پروژه ها به روش(PC ) در صنـایع نفت، گاز، پتروشیمی و شیمیائی / نمایندگی انحصاری شرکت OMS SALERI ایتالیا در زمینه طراحی و تولید انـواع BALL VALVE تا سایز ۶۶ اینچ / طراحـی و تـأمین تجهیزات صنعتی از سازندگـان معتبر خارجی.

شرکت پتروشیمی فاتح کیمیا، در بندر دیر با هـدف پیشبرد پارک شیمیایی فاتح فعالیت می نماید. پارک شیمیایی فاتح در دو فاز با تأکید بر توسعـه طـرح های پایین دستی متانول بـرنامه ریزی شده و در حال اجرا است. تولید محصولات با ارزش افزوده بالا به منظـور تأمین نیاز داخلی و همچنین صادرات، رسالت اصلی این پارک شیمیایی است.

شرکت توسعه صنایع معدنـی فاتح با هدف استفاده بهینه از منابع و ذخـایر معدنی کشور و تولید مواد اولیه مورد نیاز صنایع در بـازارهای داخلی و خارجی به منظور حفظ و ارتقاء ثروت ملی، تأسیس شد. این شـرکت با بهره گیری از نیروهای شایسته و مجرب، با ثبت محدوده های مستعد معدنی در کشور بر پایه مطالعات علمی به روز، ایجاد آزمایشگاه و مرکز تحقیقات معدنی، تجهیز تیم های اکتشاف با تجهیزات و ماشین آلات به روز ، ایجاد بستـر مناسب جهت پیاده سازی تکنولوژی های فرآوری مدرن با هدف ایجاد زنجیره هـای ارزش محصـولات استراتژیک و بومی سازی آنها ، تولید دانش فنی فـرآوری محصولات معدنی جدید بر اساس نیاز بازارهـای محلی و بین المللی و در نهایت تکمیل زنجیره ارزش پایین دستی محصولات معدنی، درجهت کسب جـایگاه ویژه به عنوان یک سازمـان موثر و پایـدار در بازار معدن و مواد معدنی در سطوح ملی و بین المللی قدم بر می دارد.

شرکت تکوین فن آوران در راسـتای ایجاد فــرصتهای مناسب سرمایه گذاری در بخش معادن کشور و به منظور بررسی و اجرای طرحـهای اکتشافی، استخراج و فرآوری مواد معدنی در گروه فاتح راه اندازی گردید. در این راستا، این شرکت قصد دارد به پشتوانه توانمندی گروه و جذب متخصصان در حوزه های زمین شناسی و معدنی، اجرای زنجیره کامل فعالیتهای معدنی شامل اکتشاف، استخراج و احداث مجتمـع های فرآوری را بـا بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا در دستور کار قرار دهد.